V rámci cezhraničnej spolupráce chce Lučenec vybudovať cyklotrasu pri Ľadove


Dátum: 26.10.2016

Obrázok k aktualite V rámci cezhraničnej spolupráce chce Lučenec vybudovať cyklotrasu pri Ľadove
Cyklotrasu v dĺžke viac ako 2,7 kilometra pri vodnej nádrži Ľadovo plánuje v blízkej budúcnosti vybudovať samospráva Lučenca. Celkové náklady na projekt vrátane doplnkovej infraštruktúry sú vo výške 950.000 eur, väčšinu chcú získať z vyhlásenej výzvy programu cezhraničnej spolupráce Interreg. Spolufinancovanie mesta má byť na úrovni 47.500 eur.
      „V nákladoch sú započítané aj mäkké aktivity projektu, teda propagačné materiály a značenie cyklotrás, existujúcich i nových. Okrem toho sú v celkovej sume zahrnuté i stanovištia, ktoré budú oddychovou časťou, kde si budú môcť ľudia sadnúť. Uvažujeme aj o realizácii wi-fi siete v týchto lokalitách,“ špecifikovala vedúca oddelenia stavebného poriadku, investícií a stratégie Mestského úradu Lučenec Želmíra Kolimárová. Všetko však podľa nej bude závisieť od toho, či im bude schválená celá požadovaná suma, alebo bude príspevok krátený.
      Spomínaná cyklotrasa je prostredným úsekom plánovanej cyklocesty, ktorá pozostáva ešte z ďalších štyroch trás a po dokončení má viesť od železničnej a autobusovej stanice v Lučenci až do centra obce Halič. „Budeme na ne žiadať ďalšie prostriedky, zatiaľ však iná výzva ako Interreg nevyšla,“ konštatovala primátorka Lučenca Alexandra Pivková.
      O investičnú prípravu cyklotrás a cyklociest sa lučenecká samospráva podľa jej slov snaží už niekoľko rokov. „Táto cestička bude určená na oddych, šport, mobilitu, rekreáciu a prechádzky,“ dodala primátorka s tým, že dovedna majú pripravené tri projekty cyklociest, pričom investične je hotový jeden a druhý sa dokončuje.

Zdroj :TASR
Skočiť na hlavné menu