V Púchove má vzniknúť inovačné a kreatívne centrum strednej školy a univerzity


Dátum: 10.03.2022

Obrázok k aktualite V Púchove má vzniknúť inovačné a kreatívne centrum strednej školy a univerzity
V Púchove vznikne spoločné inovačné a kreatívne centrum Spojenej školy Púchov a Fakulty priemyselných technológií Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka (TnUAD).

Ako informoval predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška, centrum bude jedným z najväčších projektov v oblasti školstva, ktorý chce TSK zrealizovať v nasledujúcom programovom období. Financovať ho chce z Operačného programu Slovensko, ale aj zo zdrojov dostupných z plánu obnovy.


„V spolupráci s univerzitou pripravujeme spoločný komplexný projekt, tzv. stredoškolsko-vysokoškolský kampus, dôraz v ňom kladieme na využitie moderných technológií a prvkov environmentálneho charakteru. Naším hlavným cieľom je vytvoriť priaznivé prostredie na rozvoj kreatívneho talentu a technologických inovácií,“ doplnil Baška.

Na projekte spoločne participujú okrem Trenčianskeho samosprávneho kraja, Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne, Spojenej školy v Púchove, fakulty priemyselných technológii v Púchove aj mesto Púchov a významné firmy v regióne. 
      
Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu