V Považskej Bystrici zrekonštruujú za eurofondov za 2,5 milióna eur tri materské školy


Dátum: 11.04.2019

Obrázok k aktualite V Považskej Bystrici zrekonštruujú za eurofondov  za 2,5 milióna eur tri materské školy
Viac ako 2,5 milióna eur z eurofondov získalo mesto Považská Bystrica na rekonštrukciu troch materských škôl (MŠ) vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. S päťpercentnou spoluúčasťou mesta zrekonštruujú MŠ Železničná, MŠ Grznára 1441 a MŠ Dukelská.

Ako o tom informoval primátor Považskej Bystrice Karol Janas, pred troma rokmi vymenili takmer na všetkých materských školách a predškolských zariadeniach okná, čo prinieslo nielen väčší komfort žiakom, ale aj výraznú úsporu energií. Okná sa nevymenili len na piatich materských školách.

„Sme veľmi radi, že sme boli úspešní pri získaní európskych zdrojov na zatepľovanie a rekonštrukciu našich materských škôl. Zatiaľ sme boli úspešní v troch projektoch,“ povedal Janas s tým, že prioritou mesta je získať financie z eurofondov aj v prípade zvyšných dvoch materských škôl - MŠ Rozkvet a MŠ Grznára 1444.

„Dúfame, že budeme opäť úspešní a získame financie na tieto dve zostávajúce materské školy. Ak sa však ministerstvo rozhodne podporiť iné mestá, tak sa do rekonštrukcie pustíme z vlastných zdrojov,“ zdôraznil Janas.

Najrozsiahlejšiu rekonštrukciu podstúpi MŠ Železničná, kde sa okrem kompletného zateplenia celého objektu aktuálne realizuje aj nadstavba a prestavba pavilónu D, zvýši sa tým celková kapacita škôlky.  

Modernizácia a prestavba objektu MŠ Dukelská je prioritne zameraná na znižovanie energetickej náročnosti budovy, zrealizuje sa zateplenie objektu aj výmena výplní exteriérových okien, dverí a zasklených stien. Počas letných prázdnin dôjde k zatepleniu objektov, regulovaniu vykurovacej sústavy a výmene existujúcich svietidiel v MŠ Grznára 1441.

Zdroj: TASR
Skočiť na hlavné menu