V Podbrezovej opravia ďalší úsek hlavnej cesty za 1,3 milióna eur


Dátum: 07.04.2023

Obrázok k aktualite V Podbrezovej opravia ďalší úsek hlavnej cesty za 1,3 milióna eur
Druhú etapu rekonštrukcie cesty I/66 v Podbrezovej súbežne so závodom Železiarne Podbrezová pripravila Slovenská správa ciest (SSC). Ako vyplýva zo súťažných podmienok zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, celková odhadovaná hodnota prác je viac ako 1,3 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty. Projekt má byť financovaný z eurofondov v rámci operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Prvá etapa rekonštrukcia sa uskutočnila v roku 2021.
 
Podľa zverejnených podkladov je predmetom zákazky rekonštrukcia cesty, cestnej kanalizácie v súbehu s areálom podniku v dotyku s oporným múrom vpravo umiestnenom v samotnom areáli železiarní. „Ďalej je súčasťou projektovej dokumentácie úprava existujúcej križovatky s miestnou komunikáciou do Podbrezovej a do areálu závodu Železiarní Podbrezová, oprava oporného a zárubného múru v predmetnom úseku a preložka verejného osvetlenia na začiatku úseku. Úpravou križovatky dôjde k posunu vjazdu autobusov na autobusovú stanicu,“ uvádza sa v podkladoch s tým, že celková dĺžka rekonštrukcie je 680 metrov.
Záujemcovia o realizáciu môžu svoje ponuky posielať do 4. mája, pričom jediným kritériom na ich vyhodnotenie je cena. SSC vyžaduje na zabezpečenie ponuky zloženie zábezpeky vo výške 35-tisíc eur.
 
Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu