V Partizánskom vznikne takmer päťkilometrová cyklotrasa za viac ako milión eur


Dátum: 12.01.2023

Obrázok k aktualite V Partizánskom vznikne takmer päťkilometrová cyklotrasa za viac ako milión eur
Cyklistickú infraštruktúru na hornej Nitre zlepší nová cyklotrasa v Partizánskom. Víťazom verejnej súťaže na jej zhotovenie sa stala spoločnosť Strabag. Výsledok verejného obstarávania zverejnili vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Obstarávateľom cyklotrasy je Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), výstavba bude financovaná z eurofondov. Celkové náklady na výstavbu takmer päťkilometrovej cyklotrasy budú 1,01 milióna eur, v procese verejného obstarávania sa konečná suma znížila v porovnaní s predpokladanou hodnotou zákazky takmer o 150.000 eur.


Ako TASR informovala hovorkyňa TSK Lenka Kukučková, cyklotrasa spojí vodný hrad v mestskej časti Šimonovany s kúpeľmi v Malých Bieliciach. Povedie zo Šimonovian po hrádzi rieky Nitra do Malých Bielic.

"S výstavbou sa začne po správe z kontroly verejného obstarávania z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. V zmysle schváleného projektu Integrovaného regionálneho operačného programu počítame so začiatkom realizácie v časovom rozpätí február – máj 2023," doplnila hovorkyňa.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu