V okrese Snina a Vranove nad Topľou opravia cesty za takmer 3,3 milióna eur


Dátum: 09.07.2022

Obrázok k aktualite V okrese Snina a Vranove nad Topľou opravia cesty za takmer 3,3 milióna eur

Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (PSK) začala s modernizáciou dvoch ciest v okresoch Snina a Vranov nad Topľou za celkovo takmer 3,3 milióna eur. Informovala o tom Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu Prešovského samosprávneho kraja (PSK).

V okrese Snina ide o druhú etapu modernizácie cestného spojenia medzi Prešovským krajom a Zakarpatskou oblasťou Ukrajiny. V rámci 1. etapy projektu koncom novembra minulého roka zrekonštruovali úsek Stakčín – Ulič. Opravou vtedy prešlo viac ako 8,3 kilometra ciest, 36 priepustov a dva mosty. Preinvestovali sa viac ako 2 milióny eur. V 2. etape z európskych zdrojov programu ENI vo výške viac ako 1,12 milióna eur opravia úseky Topoľanská križovatka – Kolbasov a Kolbasov – križovatka Ruský Potok. Ide celkovo o 3,3 kilometra ciest, na ktorých prejde rekonštrukciou aj 15 priepustov. „Cesta je deformovaná vplyvom prietokov veľkých vôd a jej odvodnenie a degradácia obrusnej vrstvy vozovky výrazne ovplyvňovala plynulosť a bezpečnosť premávky. Jej opravou skvalitníme odtokové pomery komunikácie i jej priľahlého územia,“ ozrejmil riaditeľ Správy a údržby ciest PSK Marcel Horváth. Realizácia druhej etapy je naplánovaná do júla 2023.

Začala sa aj modernizácia cesty III/3635 Malá Domaša – Detrík v okrese Vranov nad Topľou. Opravou tu prejde 940 metrov cesty, dva priepusty a tiež 121 metrov dlhý most, na ktorom vymenia poškodené mostné závery, zrekonštruujú rímsy a sanáciou prejdú bezpečnostné zariadenia. Prešovský samosprávny kraj na túto stavbu využije zdroje z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) vo výške 2,15 milióna eur. Práce majú trvať 270 kalendárnych dní.

Počas realizácie stavebných prác budú platiť na daných úsekoch dopravné obmedzenia v podobe čiastočnej uzávery cesty.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu