V Očovej budú mať vlastnú kompostáreň za viac ako 335-tisíc eur


Dátum: 06.02.2022

Obrázok k aktualite V Očovej budú mať vlastnú kompostáreň za viac ako 335-tisíc eur

Obec Očová vo Zvolenskom okrese buduje vlastnú malú kompostáreň. Podľa súťažných podkladov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, aktuálne opakujú súťaž na obstaranie techniky pre spracovanie odpadu. Ako pre agentúru SITA uviedol starosta obce Ján Senko, dôvodom je zvýšenie cien techniky a zastavenie výroby typov, ktoré boli už vysúťažené. Obec na projekt kompostárne získala nenávratný finančný príspevok 335 327,68 eura z operačného programu Kvalita životného prostredia.

Techniku v zložení traktor, čelný nakladač, prekopávač kompostu, traktorový náves tandemový, hydraulická ruka návesu a traktorový nosič kontajnerov chce obec vysúťažiť za celkovú predpokladanú hodnotu 183 581,33 eura bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Záujemcovia o dodanie zariadení môžu svoje ponuky posielať do 10. februára.

Výstavbu samotnej kompostárne na základe zmluvy o dielo stavia vysúťažená firma Strabag, s.r.o., za 122 727,24 eura vrátane DPH. „Do konca augusta by sme chceli mať kompostáreň hotovú a zároveň aj nakúpenú techniku,“ uzavrel starosta obce.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu