V obnovenom vnútrobloku na Ul. 17. novembra v Prešove vznikla oddychová zóna


Dátum: 18.11.2020

Obrázok k aktualite V obnovenom vnútrobloku na Ul. 17. novembra v Prešove vznikla oddychová zóna

Vnútroblok na Ul. 17. novembra č. 126 - 130 je jedným z ďalších verejných priestranstiev v Prešove, ktoré získali nový a krajší vzhľad. Po revitalizácii tu vznikla príjemná oddychová zóna.
 

Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostal krajšiu podobu vnútroblok na Ul. 17. novembra. Vznikla tu oddychová zóna pre všetkých obyvateľov tejto lokality.

„Vnútroblok na Ul. 17. novembra patrí k najstarším v Prešove. Bytová výstavba je tu datovaná do roku 1960, a navyše sme blízko historického centra, preto si už aj tento priestor zaslúžil nový a modernejší vzhľad. Teším sa, že tu vznikli možnosti na trávenie voľného času pre všetky vekové kategórie. Deti sa môžu hrať na nových hojdačkách, mladí určite ocenia outdoor fitness prvky a naši seniori si v príjemnom prostredí môžu dopriať oddych a príjemné posedenie," uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Cieľom mesta Prešov bolo najmä skvalitniť bývanie a životné prostredie obyvateľov tohto vnútrobloku, zvýšiť bezpečnosť, vytvoriť podmienky na hranie pre deti a zelenú zónu na oddych pre všetky vekové kategórie.

Vo vnútrobloku vyrástlo nové oplotené detské ihrisko s hojdačkou, trampolínou a lanovým kolotočom. Pribudlo aj outdoor fitness ihrisko a lavičky.

Celý priestor vnútrobloku prepájajú nové dláždené chodníky a pribudli aj stojiská pre smetné nádoby. Vodiči tu môžu zaparkovať na 57 parkovacích miestach.

Spevnené plochy, t.j. asfaltovú cestu, všetky parkovacie miesta a stojiská pre kontajnery realizovala spoločnosť EUROVIA SK, a.s. Celkové náklady prvej časti revitalizácie vnútrobloku predstavujú 81 119,50 eur vrátane DPH. Mesto Prešov túto časť financovalo z vlastných zdrojov.

Druhú časť tvorí park s detským ihriskom, fitness ihriskom a zeleňou, ktorý realizovala spoločnosť EKOPRIM, s.r.o. Táto stavebná časť je podporená z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu, na základe schváleného projektu "Revitalizácia vnútrobloku Ul. 17 novembra 126 - 130". Celkové stavebné náklady na realizáciu druhej časti vnútrobloku sú v objeme 90 185,94 EUR vrátane DPH.


Skočiť na hlavné menu