V obci Nová Bašta chcú zrekonštruovať budovu obecného úradu za takmer 297-tisíc eur


Dátum: 23.01.2022

Obrázok k aktualite  V obci Nová Bašta chcú zrekonštruovať budovu obecného úradu za takmer 297-tisíc eur

Obec Nová Bašta (okres Rimavská Sobota) sa už niekoľko rokov snaží o rekonštrukciu budovy svojho obecného úradu. Podľa podkladov aktuálne zverejnenej súťaže vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie je celková predpokladaná hodnota prác vo výške 296 504,02 eur bez dane z pridanej hodnoty. Ako pre agentúru SITA uviedol starosta obce Richard Molnár, na Environmentálny fond už podávali tri žiadosti, ale neuspeli, preto teraz žiadajú financovanie z eurofondovej výzvy zameranej na zníženie energetickej náročnosti verejných budov.

Budova úradu má približne 80 rokov a rekonštrukcia je podľa starostu veľmi potrebná. „Máme problémy s elektrikou, už sme skoro aj vyhoreli, potrebujeme vymeniť káble, ktoré sú staré. Aj strechu máme v zlom stave, lebo síce máme vymenené škridle, ale konštrukcia je už veľmi stará a tiež to potrebujeme vymeniť,“ popisuje stav starého objektu s tým, že rekonštrukcia sa má týkať opláštenia budovy a elektrických rozvodov.

Záujemcovia o realizáciu stavebných prác na budove obecného úradu v Novej Bašte môžu ponuky posielať do 4. februára. Jediným kritériom vyhodnotenia ponúk je cena.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu