V obci Kameňany postavia materskú školu za viac ako 517-tisíc eur


Dátum: 15.01.2022

Obrázok k aktualite V obci Kameňany postavia materskú školu za viac ako 517-tisíc eur

V obci Kameňany v okrese Revúca chcú vybudovať novú materskú školu s kapacitou 60 detí vo veku od troch do šiestich rokov. Podľa údajov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, obec obstaráva dodávateľa stavebných prác v predpokladanej hodnote 430 943,49 eura bez dane z pridanej hodnoty, čo vrátane dane predstavuje viac ako 517-tisíc eur. Ako pre agentúru SITA uviedol starosta obce Erik Vranka, prostriedky na výstavbu majú schválené a zmluvu podpísanú v rámci operačného programu ľudské zdroje z výzvy zameranej na výstavbu predškolských zariadení v obciach s marginalizovanými rómskymi komunitami.

V obci už jednu materskú školu majú, tá ale je len jednotriedna s kapacitou len do 20 detí a chodia tam aktuálne len predškoláci. „Pri štatistike od troch do šiestich rokov nám vychádza viac ako 60 detí, preto sme sa začali uberať týmto smerom a chceme vybudovať novú materskú školu. Dôvodom je aj to, že populačná krivka u nás pri 90 percentách rómskeho obyvateľstva je dosť prudká. Máme približne tretinu obyvateľstva do 18 rokov a od troch do šesť rokov máme viac ako 60 detí, pričom chceme všetkým deťom umožniť chodiť do škôlky,“ objasnil starosta.

Súčasná materská škola v obci je vo vynovených priestoroch v dome, kde sa presťahovala z pôvodného objektu, ktorý už nevyhovoval z hygienických dôvodov. Nová budova má vyrásť práve na tomto obecnom pozemku, kde pôvodný objekt už bol odstránený. Materská škola má mať dve podlažia s tromi triedami, s kuchyňou a výdajom stravy.

„Verím, že na jar sa nám podarí začať s výkopovými a stavebnými prácami, aby sme už v prvom polroku stavali. Viem, že tento rok nie, ale v novom školskom roku už začneme v nových priestoroch,“ uzavrel Vranka.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu