V obci Hermanovce otvorili novú materskú školu s jedálňou za viac ako 373-tisíc eur


Dátum: 02.09.2021

Obrázok k aktualite V obci Hermanovce otvorili novú materskú školu s jedálňou za viac ako 373-tisíc eur
Predškoláci v obci Hermanovce v okrese Prešov dostali na začiatku školského roku k dispozícii novú budovu materskej školy. Stalo sa tak vôbec prvýkrát v takmer 75-ročnej histórii hermanovského predškolského vzdelávania. Zároveň otvorili aj novú školskú jedáleň, ktorá bude slúžiť aj pre miestnu základnú školu. Výstavba stála viac ako 373-tisíc eur, obec na ňu získala aj európske zdroje.

Ako informoval starosta obce Hermanovce Lukáš Grejták, takmer štyridsať predškolákov bude mať v novej budove k dispozícii dve samostatné triedy s hracou a spálňovou časťou. Každá je vybavená samostatnými sociálnymi zariadeniami, šatňami a skladmi pedagogických pomôcok. Materská škola bola zároveň vybavená úplne novým zariadením, do ktorého okrem nových postelí a hracích stolov patria aj interaktívne tabule. Nová materská škola, ktorú obec vybudovala pri budove miestnej základnej školy, má k dispozícii samostatný zatrávnený dvor, pričom aktuálne sa v areáli školy buduje pre predškolákov aj separátne ihrisko s hracími prvkami.

Súčasťou budovy materskej školy je kompletne vybavená nová kuchyňa a jedáleň, ktorá zároveň bude slúžiť aj pre stravovanie žiakov a zamestnancov základnej školy. „Vybudovali sme dielo, ktoré pomôže tak predškolákom, ako aj žiakom základnej školy, keďže obe zariadenia budú využívať novú jedáleň. Naše úsilie prispeje k skvalitneniu predškolského vzdelávania v našej obci i k radosti detí aj ich rodičov z lepšieho výchovného prostredia,“ uviedol Grejták.

Starosta dodal, že ide o investíciu, na ktorú obec získala z Európskeho fondu regionálneho rozvoja nenávratný finančný príspevok viac ako 243-tisíc eur. Obec do komplexného vybudovania materskej školy investovala ďalších viac ako 130-tisíc eur. Stavebné práce na budove novej materskej školy, ktoré sa začali v decembri 2019, zrealizovala ako víťaz verejného obstarávania spoločnosť EURO-BAU, s.r.o., Košice. Budova bola stavebne skolaudovaná v júni tohto roka.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu