V nevyužitých priestoroch ZŠ Na Hôrke v Nitre vznikne nová materská škola


Dátum: 23.03.2020

Obrázok k aktualite V nevyužitých priestoroch ZŠ Na Hôrke v Nitre vznikne nová materská škola
V nevyužitých priestoroch Základnej školy (ZŠ) Na Hôrke v Nitre na sídlisku Diely vzniká nová materská škola. Na celkových nákladoch vo výške 246.582 eur sa bude mesto Nitra podieľať piatimi percentami, zvyšnú sumu získalo z Integrovaného regionálneho operačného programu.

„Súčasťou projektu boli náročné stavebné úpravy, výstavba nového exteriérového schodiska, inžinierske siete, nové podlahy, omietky a sanita. Vymenili sme starý nefunkčný výťah za nový, v areáli vznikne aj detské a dopravné ihrisko,“ uviedol primátor Marek Hattas.

Priestory Základnej školy Na Hôrke v súčasnosti využíva mesto aj pre potreby Materskej školy Beethovenova, ktorá prechádza rozsiahlou rekonštrukciou. Po jej ukončení sa deti vrátia do obnovených priestorov materskej školy, informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Nová materská škola Na Hôrke s dvoma triedami by mala byť otvorená od nového školského roka, navštevovať ju bude 45 detí. „V okolí Základnej školy Na Hôrke pokračuje ďalšia výstavba bytov, takže sme reagovali na dopyt. Výstavba škôlky bola jedna z možností, ako získať prostriedky na financovanie z operačných zdrojov Integrovaného regionálneho operačného programu,“ skonštatoval Holúbek.

Skočiť na hlavné menu