V Muránskej Dlhej Lúke vybudujú prístupovú komunikáciu k rómskej osade za 367-tisíc eur


Dátum: 20.03.2021

Obrázok k aktualite V Muránskej Dlhej Lúke vybudujú prístupovú komunikáciu k rómskej osade za 367-tisíc eur

Novú prístupovú komunikáciu do miestnej rómskej osady vybudujú v obci Muránska Dlhá Lúka. Podľa súťažných podkladov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie je potrebné cestu postaviť z dôvodu chýbajúceho komunikačného prístupu do rómskej osady. Ako pre agentúru SITA uviedol starosta obce Ján Kvetko, obec na tento projekt získala nenávratný finančný príspevok 349 070,18 eur z eurofondov, čo so spolufinancovaním obce vo výške 5 % predstavuje celkovú sumu približne 367-tisíc eur.

„Ide o infraštruktúru ako takú, lebo neďaleko tam máme aj školské a predškolské zariadenie, ktoré je takmer súčasťou osady,“ objasnil starosta s tým, že okrem skvalitnenia infraštruktúry je tam aj perspektíva vybudovania parkovacích miest pri škole.

Pozdĺž novej cesty a chodníka vybudujú podľa projektu aj verejné osvetlenie. Záujemcovia o realizáciu stavby môžu svoje ponuky posielať do 9. hodiny 7. apríla. „Predpokladám, že proces výstavby sa môže spustiť v auguste a verím, že sa to do konca roka podarí zrealizovať aj napriek pandémii, ktorá nám strpčuje každodenný život,“ uzavrel Kvetko.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu