V Modrom Kameni opravia komunikácie za takmer 400-tisíc eur


Dátum: 21.03.2021

Obrázok k aktualite V Modrom Kameni opravia komunikácie za takmer 400-tisíc eur

Rekonštrukcia chodníkov, výstavba komunikácií a verejného osvetlenia je predmetom verejného obstarávania, ktoré vyhlásilo mesto Modrý Kameň (okr. Veľký Krtíš). Vyplýva to zo súťažných podkladov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie. Podľa zmluvy mesta s ministerstvom vnútra zverejnenej v centrálnom registri zmlúv sú celkové oprávnené náklady na projekt "Zlepšenie dostupnosti služieb obyvateľov MRK v Meste Modrý Kameň" 397 912,26 eur. Radnica na realizáciu získala nenávratný finančný príspevok z eurofondov do výšky 378 016,65 eur, pričom zvyšnú časť zaplatí z vlastných zdrojov.

Podľa súťažných podkladov je predmetom zákazky výstavba nových chodníkov na uliciach Školská, Zámocká a Ďurička v celkovej dĺžke 953,32 metrov, rekonštrukcia ciest na uliciach Školská a Zámocká v celkovej dĺžke 649,7 metra a výstavba verejného osvetlenia na všetkých troch uliciach v celkovej dĺžke 717,02 metra, kde pôjde celkom o 28 svietidiel. Záujemcovia o realizáciu môžu ponuky predložiť najneskôr do 13. hodiny 8. apríla.

„Ide hlavne o obnovu Zámockej ulice od kostola na hrad a za kostolom je to Školská ulica, kde sa nachádzajú najpočetnejšie obydlia s rómskymi občanmi,“ popísala pre agentúru SITA primátorka mesta Mária Bednárová s tým, že začať s výstavbou by chceli ešte začiatkom leta. „Ak všetky termíny vrátane kontrol na riadiacom orgáne pôjdu podľa plánu, tak začiatok prác vidím najskôr na jún, prípadne júl tohto roka,“ uviedla primátorka.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu