V martinskej Spojenej škole odovzdali do užívania nové odborné učebne


Dátum: 26.10.2022

Obrázok k aktualite V martinskej Spojenej škole odovzdali do užívania nové odborné učebne
V Spojenej škole v Martine odovzdali v utorok (25. 10.) do užívania nové odborné učebne. Rekonštrukcia priestorov školy si vyžiadala investíciu vo výške 516.930 eur s DPH. Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) ju financoval z Operačného programu IROP a z vlastných zdrojov. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSK Eva Lacová.

Doplnila, že v starších priestoroch školských dielní vznikla učebňa CNC sústruženia a frézovania, učebňa hydrauliky a pneumatiky a učebňa elektrotechniky. "Učebne budú využívať žiaci v skupine odborov strojárstvo a ostatná kovospracujúca výroba a v skupine odborov elektrotechnika. Sú vybavené najmodernejšími zariadeniami na výučbu daných odborov, ako aj multimediálnym zariadením pre žiakov a učiteľa, vrátane bezpečnostných systémov," uviedla Lacová.

Stavebné úpravy sa podľa nej začali v októbri 2021 a ukončili v septembri 2022. "S prerušením počas zimného obdobia z dôvodu nevyhovujúcich klimatických pomerov. Rekonštrukcia objektu školských dielní je súčasťou investície prostredníctvom projektu s názvom ´Modernizácia odborného vzdelávania v SŠ Martin´ v rámci výzvy IROP, ktorej vyhlasovateľom je Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR," dodala hovorkyňa ŽSK.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu