V martinskej mestskej časti Priekopa vybudujú nové envirocentrum


Dátum: 16.12.2022

Obrázok k aktualite V martinskej mestskej časti Priekopa vybudujú nové envirocentrum

Martinská radnica získala 850-tisícový nenávratný finančný príspevok na vybudovanie environmentálneho centra v areáli bývalých vojenských skladov v mestskej časti Priekopa. O schválení príspevku ministerstvom životného prostredia informovala hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.

 

Moderné centrum zastrešujúce všetky environmentálne aktivity v regióne Turiec by malo vzniknúť do konca roka 2023. „Budova bývalého skladu sa zmení na moderné miesto, kde budú môcť žiaci martinských základných škôl nielen teoreticky, ale aj prakticky pochopiť, prečo je ochrana životného prostredia taká dôležitá, čo je to zelená infraštruktúra a ako môžeme sami prispieť k zníženiu rizík povodní, ktoré sa v budúcnosti očakávajú," poznamenal primátor mesta Ján Danko.

 

Podľa jeho slov je vybudovanie envirocentra tiež výborný spôsob, ako zmysluplne využiť a priblížiť Martinčanom budovy, o ktoré v minulosti nikto nemal záujem. Vďaka celkovej rekonštrukcii sa bývalá budova skladu zmení na miesto zastrešujúce informačné semináre, workshopy a zážitkové aktivity pre martinské deti a pedagogických zamestnancov. Mesto výstavbu podporí päťpercentným povinným spolufinancovaním vo výške 44 740 eur.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu