V Liptovskom Mikuláši opäť zriadia občiansku poriadkovú službu


Dátum: 02.01.2022

Obrázok k aktualite V Liptovskom Mikuláši opäť zriadia občiansku poriadkovú službu
 V Liptovskom Mikuláši od marca opäť zriadia miestnu občiansku poriadkovú službu. Mesto realizuje projekt tretíkrát, z externých zdrojov naň získalo takmer 137.000 eur. Podľa viceprimátora Ľuboša Triznu budú príslušníci služby dohliadať na poriadok v častiach mesta s marginalizovanými komunitami.

Doplnil, že do hliadky vyberú osem členov z rómskej komunity. "Operovať budú hlavne v Hlbokom, ale aj na Priemyselnej ulici, Vrbickej ulici, v Okoličnom a v ďalších lokalitách," uviedol Trizna.

Hliadka bude v súčinnosti so samosprávou robiť aj preventívne opatrenia na ochranu životného prostredia. Jej príslušníci budú nápomocní pri ochrane detí a mládeže pred negatívnymi vplyvmi, ochránia majetok, ale budú aj pri riadení cestnej premávky v blízkosti škôl, priblížila hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Ľudské zdroje

"Zámerom projektu je podpora komunitného rozvoja, obmedzenie protispoločenského konania a predchádzanie vzniku konfliktov. Hliadka bude mať zázemie v unimobunke v Hlbokom," dodala koordinátorka Marcela Pavkovčeková.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu