V. Kapušany: Do lokality s marginalizovanou rómskou komunitou bude lepší prístup


Dátum: 09.06.2022

Obrázok k aktualite V. Kapušany: Do lokality s marginalizovanou rómskou komunitou bude lepší prístup
S cieľom zlepšiť dostupnosť služieb pre obyvateľov marginalizovanej rómskej komunity (MRK) zrekonštruujú a dobudujú na dvoch uliciach v meste Veľké Kapušany v Michalovskom okrese cestné komunikácie. Projekt s celkovými nákladmi viac ako 210.000 eur realizujú vďaka nenávratnému finančnému príspevku Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v zastúpení rezortom vnútra. Odovzdanie stavby realizátorovi pre TASR potvrdil primátor Peter Petrikán.

"Realizáciou projektu sa zlepšia podmienky bývania MRK, zlepší sa prístup k službám obce, čo bude mať za následok aj zlepšenie prístupu k pracovným činnostiam obce a k lepšiemu vzdelaniu pre obyvateľov MRK," uvádza projektový zámer.

Ako z neho vyplýva, na Ulici Komenského pribudne viac ako 300 metrov nového asfaltového chodníka so šírkou 1,5 metra. Rekonštrukcia chodníka na Čičarovskej ulici sa dotkne plochy 640 štvorcových metrov a na rovnakej ulici, v lokalite Tehelňa, tiež zrekonštruujú prístupovú cestu slúžiacu ako komunikáciu pre peších k obytným blokom MRK s celkovou výmerou 1250 štvorcových metrov. Súčasťou projektu je aj osadenie 15 kusov svietidiel verejného osvetlenia na zrekonštruovanej ceste.V. Kapušany: Do lokality s marginalizovanou rómskou komunitou bude lepší prístup


Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu