V Hronskom Beňadiku chystajú rozsiahlu rekonštrukciu kultúrneho domu


Dátum: 03.03.2017

Obrázok k aktualite V Hronskom Beňadiku chystajú rozsiahlu rekonštrukciu kultúrneho domu
V Hronskom Beňadiku by už v najbližších dňoch mali začať s obnovou kultúrneho domu. Rozsiahla rekonštrukcia objektu, kde sídli aj obecný úrad, by mala byť podľa starostu Ľubomíra Krovinu hotová do konca septembra. Pracovníci úradu a starosta sa zatiaľ presťahujú do spoločnej kancelárie. "Chceme, aby úrad počas rekonštrukcie fungoval pre potreby obyvateľov bez obmedzení," podotkol.
      Na obnovu kultúrneho domu sa obci podarilo získať nenávratný finančný príspevok vo výške 597.863 eur z operačného programu Kvalita životného prostredia. Sumou 31.466 eur sa bude obec podieľať na projekte aj z vlastného rozpočtu.
      Kultúrny dom v Hronskom Beňadiku bol postavený v 80. rokoch minulého storočia. Projekt počíta s celkovou rekonštrukciou obvodového plášťa budovy a čiastočnou rekonštrukciou interiérových rozvodov inžinierskych sietí. Cieľom obnovy je znížiť jeho energetickú náročnosť. Vymenené budú okná a dvere, budova bude zateplená a strecha zrekonštruovaná. Vymenené bude aj osvetlenie, kotolňu zrekonštruujú, vybrané priestory budú zabezpečené klimatizáciou.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu