V Hrochoti zrekonštruujú materskú školu za takmer 220-tisíc eur


Dátum: 28.09.2020

Obrázok k aktualite V Hrochoti zrekonštruujú materskú školu za takmer 220-tisíc eur
Rekonštrukciu materskej školy pripravila samospráva obce Hrochoť v Banskobystrickom okrese. Ako vyplýva zo súťažných podkladov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, predpokladaná hodnota stavebných prác je 218 635 eur bez dane z pridanej hodnoty. Záujemcovia o realizáciu môžu ponuky posielať do 12. októbra do 10:00, pričom musia zložiť zábezpeku vo výške 6 000 eur.

Samotná výstavba sa začne po úspešnom obstaraní dodávateľa a následnej kontrole riadiacim orgánom, pretože na realizáciu obec získala nenávratný finančný príspevok z eurofondov. „Predpokladáme, že práce zrealizujeme v budúcom roku a verím, že to bude do konca roka 2021 hotové,“ dodal starosta. „Stavebné práce by mali byť realizované počas plnej prevádzky, pričom tá hlavná časť rekonštrukcie by sa mala uskutočniť počas letného obdobia a troch týždňov prázdnin, aby neboli deti obmedzované,“ objasnil Mazúch.

Rekonštrukciou má vzniknúť v podkroví súčasného objektu priestor pre voľnočasové aktivity pre deti. „Hlavným cieľom je rozšírenie kapacít, kde sa podkrovie prestavia na nové prevádzkové priestory pre deti,“ uviedol pre agentúru SITA starosta obce Hrochoť Marian Mazúch s tým, že zároveň zateplia budovu, vymenia okná a dvere a vykonajú ďalšie práce.

Zdroj: TASR
Skočiť na hlavné menu