V Hlohovci budú mať prvé mestské jasle, na prestavbu budovy získali peniaze z eurofondov


Dátum: 12.05.2021

Obrázok k aktualite V Hlohovci budú mať prvé mestské jasle, na prestavbu budovy získali peniaze z eurofondov
Hlohovec ešte v tomto roku otvorí v nevyužívanej budove na Ulici R. Dilonga mestské jasle. Vo verejnom obstarávaní na rekonštrukciu objektu zvíťazila stavebná spoločnosť z Trnavy s cenou 465-tisíc eur, na práce má päť mesiacov. Svoje ponuky do súťaže o túto zákazku predložilo 23 stavebných firiem. Mesto Hlohovec získalo na zriadenie jaslí nenávratný príspevok z eurofondov.

Primátor Hlohovca Miroslav Kollár už po získaní dotácie povedal, že ľudia z mesta nemajú kde dávať deti do troch rokov a o službu jaslí je veľký záujem. V tomto prípade pôjde o prvé mestské jasle v Hlohovci. Ako informoval na sociálnej sieti, dostupnosť materských škôl pre všetky deti je v Hlohovci vyriešená.

Projekt počíta so zateplením objektu, výmenou okien a dverí, ale aj s prestavbou interiérov pre potreby detských jaslí. Každý z troch obnovených pavilónov bude mať vlastný bezbariérový vstup, bezbariérovo bude riešený aj interiér. Budova pochádza z 80. rokov minulého storočia, v minulosti v nej už boli jasle. V súčasnosti je väčšina budovy nevyužívaná. V jednom z pavilónov je zriadené fitness centrum, ten bude od budúcich jaslí úplne oddelený.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu