V Hanušovciach nad Topľou pribudnú vynovené chodníky a cesty za vyše 415.000 eur


Dátum: 04.11.2022

Obrázok k aktualite V Hanušovciach nad Topľou pribudnú vynovené chodníky a cesty za vyše 415.000 eur
Vynovené chodníky a cesty v celkovej hodnote viac ako 415.000 eur s DPH pribudnú v Hanušovciach nad Topľou v okrese Vranov nad Topľou. Vyplýva to z oznámenia o výsledku verejného obstarávania, zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Zákazka zahŕňa výstavbu a rekonštrukciu piatich chodníkov a rekonštrukciu dvoch ciest. Konkrétne pôjde o chodník na ulici Majora Kukorelliho, prepojovací chodník ulíc Majora Kukorelliho - Jarmočná, chodník a miestna komunikácia na Jarmočnej, chodník na Šarišskej, ako aj chodník a miestnu komunikácia na Budovateľskej ulici.

"Pre odvodnenie dažďových vôd z povrchu vozoviek bude vybudované odvodňovacie potrubie v potrebnom rozsahu. Cieľom je zabezpečenie vhodných podmienok na bezpečný a pohodlný pohyb peších, ako aj zvýšenie bezpečnosti dopravy," uvádza sa v oznámení.

Práce bude mať na starosti spoločnosť Eurovia SK, ktorá uspela spomedzi troch uchádzačov o zákazku. Hotové majú byť do piatich mesiacov od prevzatia staveniska. Väčšina investície je financovaná prostredníctvom eurofondov, mesto sa na nej bude podieľa päťpercentným spolufinancovaním.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu