V dvoch mestských školách v Krupine zmodernizovali odborné učebne


Dátum: 24.06.2021

Obrázok k aktualite V dvoch mestských školách v Krupine zmodernizovali odborné učebne
Mesto Krupina počas zimy a prvých jarných mesiacov zmodernizovalo odborné učebne dvoch svojich základných škôl. Celková hodnota investície bola viac ako 154.000 eur a z podstatnej časti bola hradená z fondov Európskej únie.

"Celý proces spojený s kontrolami však trval rok a ďalších deväť mesiacov trvalo dodanie a montáž vybavenia učební, čo bolo do veľkej miery poznačené aj epidemiologickou situáciou," uviedol pre TASR primátor Radoslav Vazan. "Na druhej strane však žiacka výluka umožnila pracovníkom dodávateľskej firmy nerušene vybaviť učebne špeciálnymi technológiami," dodal.

Na Základnej škole J. C. Hronského bola zmodernizovaná existujúca učebňa informatiky. Prírodovedná učebňa biológie vznikla prestavbou z bežnej triedy a vybavená bola laboratórnymi pracoviskami.

Na Základnej škole E. M. Šoltésovej bola na chodbe vybudovaná úplne nová miestnosť, ktorá bude slúžiť ako učebňa biochémie. Súčasťou vybavenia sú pomôcky na chémiu, ako chemické sklo, súbor chemikálií, prístrojov na určovanie pH či digitálnych váh. "Pre potreby biológie sú v učebni najmä anatomické, biologické, botanické a zoologické modely," doplnil primátor.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu