V Bratislavskom kraji pribudnú nové škôlky, 24 projektov získalo podporu 33 miliónov eur


Dátum: 05.10.2022

Obrázok k aktualite V Bratislavskom kraji pribudnú nové škôlky, 24 projektov získalo podporu 33 miliónov eur
V Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) pribudnú nové škôlky. Ako informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman, vďaka podpore Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) zrealizujú 24 projektov v celkovej hodnote 33 miliónov eur. Predmetom projektov sú prístavby, nadstavby a rozširovanie kapacít existujúcich predškolských zariadení, ale tiež výstavba úplne nových materských škôl (MŠ). Súčasťou projektov sú aj investície do vonkajších areálov a ihrísk a materiálno-technického vybavenia škôlok.

„V Bratislavskom kraji aktuálne chýba viac ako 2500 miest v MŠ," priblížil predseda BSK Juraj Droba. Ako dodal, je to spôsobené rastúcim počtom obyvateľov, ale tiež investičným dlhom a finančnou náročnosťou budovania nových miest v MŠ, ktorú mestá a obce nie sú schopné zvládnuť z vlastných rozpočtov. „Na základe našej intervencie sa podarilo v IROP presunúť nevyužité prostriedky z prioritnej osi 3 práve na tému budovania kapacít MŠ," poznamenal Droba.

V marci tohto roku bola Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR vyhlásená výzva a aktuálne sú už známe úspešné projekty z jej prvého hodnotiaceho kola. Všetky projekty musia byť v zmysle pravidiel EÚ zrealizované do konca roka 2023. „Z 24 schválených projektov bude až 21 implementovať Úrad BSK v pozícii sprostredkovateľského orgánu. Spolu s investíciami do kapacít základných škôl v hodnote 63 miliónov eur tak prostredníctvom IROP prináša župa do infraštruktúry vzdelávania pre Bratislavský kraj v krátkom čase takmer 100 miliónov eur," uzavrela Forman.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu