V Bratislave rozšíria aj Základnú školu Dubová


Dátum: 10.08.2022

Obrázok k aktualite V Bratislave rozšíria aj Základnú školu Dubová

V Bruseli sme vybojovali až 40 miliónov eur pre naše školstvo. Projekty sú v plnom prúde a o nové kmeňové, odborné triedy a športoviská sa čoskoro rozrastie aj základná škola na Dubovej ulici v Starom meste.

„Je výborná správa, že v našom kraji sa dobre žije, a preto sa sem sťahujú ľudia z celého Slovenska. Už horšou správou je, že prílev nových obyvateľov vytvára pre nás nepoznané výzvy. Najviac páli nedostatok miest v školkach a školách. Neúnavne sme to počas môjho funkčného obdobia vysvetľovali v Bruseli a výsledkom je extra 40 miliónov eur pre naše krajské školstvo. Podarilo sa to relatívne nedávno a už teraz beží niekoľko projektov prvej fázy, ďalšie sú v príprave. Okrem zvýšenia kapacít sa snažíme investovať do odborných učební, školských dvorov a športovísk. Aby boli školy nielen väčšie, ale aj krajšie. Z posledných projektov spomeniem výstavbu alebo rozširovanie škôl v Stupave, Slovenskom Grobe, Šenkviciach, Limbachu, Častej, Tomášove, Rohožníku, Bernolákove, Dunajskej Lužnej. Ale, samozrejme, aj niekoľko projektov v meste Bratislava,“ vysvetľuje župan Juraj Droba..

Staromestská škola na Dubovej sa rozšíri o jeden a pol podlažia, pribudne 6 nových tried a odborných učební. Zrevitalizujeme aj vonkajšie priestory a vybudujeme nové športoviská. Škola bude môcť prijať 150 nových žiakov a práce by mali byť hotové do konca roka 2023. Projekt je financovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja a bude stáť 2,6 milióna eur.
 


Skočiť na hlavné menu