Úrad vlády SR: Kvalitné európske snímky v rámci Minifestivalu 7x7 pre všetkých zadarmo


Dátum: 03.05.2017

Obrázok k aktualite Úrad vlády SR: Kvalitné európske snímky v rámci Minifestivalu 7x7 pre všetkých zadarmo
V bratislavskom kine CINEMAX BORY bude v stredu 3. mája 2017 o 19.00 hodine slávnostne otvorený už 11. ročník Minifestivalu európskeho filmu 7x7. Minifestival 7x7 uvedie filmy z Nemecka, Francúzska, Dánska, Španielska a nebude chýbať ani zastúpenie slovensko-českej koprodukcie. Víziou festivalu je získavať a nadchýnať slovenských divákov pre filmové umenie predovšetkým európskej tvorby, vzdelávať a vychovávať filmových obdivovateľov a nadšencov. Festival ponúkne v siedmich mestách sedem kvalitných európskych snímok podporených z Programu EU MEDIA. Záštitu nad ním prevzali aj tento rok predseda vlády SR Robert Fico a vedúci Zastúpenia Európskej komisie v Slovenskej republike Dušan Chrenek, ktorý sa zúčastní aj otvorenia festivalu.
      
Po slávnostnom otvorení a premietaniach pre verejnosť v Bratislave (kino CINEMAX BORY, 3.-5.5.) sa Minifestival 7x7 presunie postupne do kín CINEMAX v Trenčíne (15.-17.5), Banskej Bystrici (22.-24.5), Prešove (29.-31.5.), Poprade (5.-7.6.), Žiline (12.-14.6.) a svoju púť ukončí v Košiciach 19.-21.6.). Vstup na filmy premietané v rámci festivalu je VOĽNÝ!
      
V romantických komédiách sa spájanie netradičných postáv  zdalo byť už takmer vyčerpané, ale po vzore filmu Kráska a zviera nám francúzski tvorcovia prinášajú v snímke Hore za láskou variáciu kráska a trpaslík a vylepšujú ju do sviežej, osobitej a nápadmi preplnenej podoby. Festival ponúkne pomerne netypickú komédiu A je tu zas z Nemecka, ktorá v sebe ukrýva rozličné formy humoru.
      
Ďalšími v prehliadke budú aj dva dánske filmy Boj a Odkaz vo fľaši, dráma zo Španielska s názvom Ma ma, ktorú španielsky režisér Julio Medem venoval prevažne ženám, nemecká komédia - dráma Najkrajší deň, ktorá sleduje osudy dvoch svojráznych hrdinov trpiacich nevyliečiteľnou chorobou. Ich cesta sa skladá zo sledu zábavných aj tragikomických situácií, až im nakoniec bude ponúknuté to, po čom túžili - ich najkrajší deň.
      
Ak sa radi necháte príjemne prekvapovať domácou filmovou tvorbou, film Piata loď je pre vás ako stvorený. Bol totiž nakrútený podľa rovnomennej knižnej predlohy Moniky Kompaníkovej a na 67. Berlinale získal Krištáľového medveďa za najlepší film sekcie Generation Kplus. Osobne si ju v Berlíne prevzala režisérka Iveta Grófová. Ide vôbec o prvý ocenený slovenský film od vzniku samostatnej Slovenskej republiky.
      
Kompletný program Minifestivalu 7x7  je zverejnený na stránke: www.vlada.gov.sk. Účasť médií na podujatí je voľná.

PROGRAM

Skočiť na hlavné menu