Úrad vicepremiéra naštartoval spoluprácu s OECD v boji proti korupcii


Dátum: 27.07.2018

Obrázok k aktualite Úrad vicepremiéra naštartoval spoluprácu s OECD v boji proti korupcii
Cieľom dvojdňovej misie OECD bolo zmapovať podmienky na Slovensku v oblasti boja proti korupcii a podvodom v eurofondoch. Išlo o prvé osobné pracovné stretnutie zástupcov medzinárodnej organizácie so slovenskými riadiacimi a kontrolnými orgánmi, ktoré je súčasťou ročného projektu medzi Úradom podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu a OECD. Výsledkom projektu bude akčný plán, teda súbor konkrétnych opatrení na boj proti korupcii v eurofondoch.

„Toto pracovné stretnutie sa realizovalo na základe memoranda o spolupráci, ktoré som v máji podpísal spolu so zástupkyňou generálneho tajomníka OECD Mari Kiviniemi,“ uviedol vicepremiér Richard Raši. „Zástupcovia OECD sa predovšetkým oboznámili s inštitúciami, ktoré budú počas nasledujúceho roka ich slovenskými partnermi, a s ich právomocami,“ dodal.

Misia OECD pod vedením Jánosa Bertóka, ktorý je riaditeľom divízie pre integritu verejného sektora, sa počas dvoch dní stretla s viacerými zástupcami ministerstiev, zodpovedajúcich za implementáciu operačných programov, Národného kontrolného úradu, Úradu pre verejné obstarávanie a Úradu vlády.

Predstavitelia OECD ocenili vysokú odbornú úroveň slovenských partnerov, ako aj ich otvorený prístup a ambíciu urobiť systémové opatrenia smerom k ďalšiemu rozširovaniu protikorupčných opatrení v SR.  Dvojdňová misia, ktorá sa konala 25. a 26. 7., bola prvým podujatím v rámci projektu naplánovaného do júla 2019.


Skočiť na hlavné menu