TSK zrekonštruuje za 2,2 milióna eur internát SOŠ v Pruskom


Dátum: 14.07.2022

Obrázok k aktualite TSK zrekonštruuje za 2,2 milióna eur internát SOŠ v Pruskom
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) ako zriaďovateľ zrekonštruuje za 2,2 milióna eur internát Strednej odbornej školy (SOŠ) v obci Pruské v Ilavskom okrese. Informoval o tom predseda TSK Jaroslav Baška.

SOŠ Pruské je jedinou strednou poľnohospodárskou školou v TSK. Zásluhou financií z eurofondov kompletne zrekonštruujú budovu internátu, zriadia nové učebn
e s moderným technologickým vybavením a vybudujú aj prístavbu s výťahom.

Projekt rieši i debarierizáciu budovy, zriadenie študovne s knižnicou, auly či kopírovacej miestnosti. Zrekonštruujú aj sociálne zariadenia so zabezpečením bezbariérovosti, celkovo sa zlepšia aj tepelno-technické vlastnosti internátu. Na každom poschodí internátu zriadia aj jednu ubytovaciu bunku pre imobilných. Kvalitu vyučovacieho procesu by mali zlepšiť aj nový traktor s príslušenstvom.

"TSK získal pre túto školu v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu dotáciu z eurofondov vo výške 2,2 milióna eur. Stavebná časť projektu je v hodnote za takmer 1,7 milióna eur. Práce by mali byť ukončené vo februári budúceho roka," doplnil Baška s tým, že spoluúčasť TSK na projekte bude vo výške 116.000 eur.

SOŠ Pruské v súčasnosti navštevuje 287 študentov, deväť z nich je zapojených v systéme duálneho vzdelávania.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu