TSK odštartoval rekonštrukciu 20 úsekov ciest II. a III. triedy


Dátum: 07.07.2023

Obrázok k aktualite TSK odštartoval rekonštrukciu 20 úsekov ciest II. a III. triedy
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) odštartoval tento týždeň modernizáciu 20 úsekov ciest II. a III. triedy v celkovej dĺžke asi 18 kilometrov (km). Pridajú sa k ďalším úsekom, ktoré sa aktuálne realizujú s pomocou eurofondov.

Celkovo do konca roka v kraji zrekonštruujú viac ako 70 km ciest za viac ako 70 miliónov eur. Informoval o tom predseda TSK Jaroslav Baška. Súvislé opravy podľa neho odštartovali v obci Hôrka nad Váhom v okrese Nové Mesto nad Váhom. Na zhotovenie a odovzdanie 20 úsekov v rámci súvislých opráv ciest má dodávateľská spoločnosť 14 kalendárnych dní.

"Tento rok sme na základe plánu súvislých opráv ciest vybrali 20 úsekov v celkovej dĺžke približne 18 km. Takmer až tretina - šesť kilometrov - sa bude rekonštruovať v okrese Nové Mesto nad Váhom. Celková investícia je zhruba 3,2 milióna eur. Potrebovali sme dofinancovať eurofondové cesty v kraji, ktoré je potrebné dokončiť do konca tohto roka," povedal Baška s tým, že na kofinancovanie štyroch úsekov ciest podstupujúcich rekonštrukciu z Interregu kraj vyčlenil 8,5 milióna eur.


Zdroj: TASR
Skočiť na hlavné menu