TSK chce v partizánskej škole vybudovať centrum odborného vzdelávania


Dátum: 04.01.2021

Obrázok k aktualite   TSK chce v partizánskej škole vybudovať centrum odborného vzdelávania
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) chce v Strednej odbornej škole J. A. Baťu v Partizánskom vybudovať centrum odborného vzdelávania a prípravy. Na dodávateľa stavebných prác za viac ako 340.000 eur už vyhlásil verejnú súťaž.


Projekt rieši stavebné práce potrebné k zriadeniu centra odborného vzdelávania v troch objektoch SOŠ, spresnil TSK vo vestníku verejného obstarávania.


V priestoroch bývalej dielne obuvníckej výroby plánuje kraj vybudovať autodiagnostické centrum, modernú odbornú dielňu pre odbor automechanik - elektrikár, učebňu pre CNC programovanie, CNC pracovisko, príručný sklad a miestnosť pre príjem vozidiel. Súčasťou stavebných úprav bude aj vybudovanie nových sociálnych zariadení pre žiakov, úprava jestvujúcej nájazdovej rampy a interiérovej rampy pre bezbariérový prístup.


Súčasťou centra vzdelávania bude i elektrotechnické laboratórium, ktoré chce TSK zriadiť v budove SOŠ na Námestí SNP 5. Vybavené bude výukovými elektrotechnickými panelmi, lavicami a digitálnymi meracími prístrojmi. Rekonštrukcia miestnosti si vyžiada inštaláciu elektrických rozvodov, výmenu umývadla a batérie s novým keramickým obkladom a vybudovanie nového vchodu s dverami.


V rámci projektu chce kraj zrealizovať i rekonštrukciu budovy praktického vyučovania na ulici Sokolskej, kde chce zabezpečiť výmenu okien, vstupných exteriérových dverí a odstránenie sklobetónových výplní v priestoroch schodišťa. Súčasťou prác bude aj rekonštrukcia sociálnych zariadení pre žiakov na oboch podlažiach a vybudovanie bezbariérového prístupu.


Náklady na zriadenie centra odhadla krajská samospráva na 343.930,87 eura bez dane z pridanej hodnoty. Lehotu na predkladanie ponúk stanovila do 13. januára. Kritériom pre výber víťaza súťaže je najnižšia ponúknutá cena. Investíciu chce TSK financovať z Integrovaného regionálneho operačného programu.​
 
Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu