Trnavu spojí s Bielym Kostolom nový chodník, povedie po hrádzi rybníka


Dátum: 24.01.2022

Obrázok k aktualite Trnavu spojí s Bielym Kostolom nový chodník, povedie po hrádzi rybníka
Mesto Trnava hľadá vo verejnom obstarávaní zhotoviteľa lávky pre chodcov a cyklistov po hrádzi Horného rybníka v lokalite Kamenný mlyn. Pôjde o pokračovanie spoločnej cestičky z krajského mesta do susednej obce Biely Kostol. Predpokladaná hodnota zákazky bola vyčíslená na 1,3 milióna eur, trnavská radnica sa v tomto prípade uchádza o financovanie z eurofondov, konkrétne z výzvy zameranej na zvyšovanie atraktivity nemotorovej dopravy.

Spoločná cestička pre peších a cyklistov povedie okrajom súčasného parkoviska na Kamennej ceste cez premostenie jestvujúceho vodného kanála až do priestoru Horného rybníka, kde je vedená po vytvorenom násype. „V priestore Horného rybníka navrhovaná cyklotrasa klesá o približne jeden meter, aby bol umožnený bližší kontakt návštevníkov s vodnou plochou,“ píše sa v projekte. Cestička sa končí na hranici katastra s obcou Biely Kostol. Súčasťou navrhovanej cyklotrasy sú aj plochy pre posedenie a odpočinok návštevníkov, na to bude slúžiť drobná architektúra.

Trnava len minulý týždeň vyhlásila verejné obstarávanie na zhotoviteľa dreveného kruhového móla, ktoré bude umiestnené nad hladinou Horného rybníka v Kamennom mlyne. Vyhliadkové mólo s vonkajším priemerom 55 a vnútorným 49 metrov má umožniť lepšiu prezentáciu flóry a fauny v tejto prímestskej lokalite. Projekty móla a spoločného chodníka pre chodcov a cyklistov spolu súvisia, aj tento projekt má byť financovaný z eurofondov.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu