Trnavský samosprávny kraj vyhlásil verejné obstarávanie na stavbu dvoch úsekov Moravskej cyklomagistrály


Dátum: 15.07.2022

Obrázok k aktualite Trnavský samosprávny kraj vyhlásil verejné obstarávanie na stavbu dvoch úsekov Moravskej cyklomagistrály
Trnavský samosprávny kraj vyhlásil verejné obstarávanie na výstavbu dvoch úsekov Moravskej cyklomagistrály v celkovej dĺžke 10,9 kilometra. Ide o trasu od ochrannej hrádze rieky Morava v rakúsko-slovenskom pohraničí po križovanie cez rieku Myjava, na ktorý nadviaže úsek po obec Brodské. Predpokladaná hodnota zákazky je vyčíslená na 2,1 milióna eur. Kraj získal na oba úseky nenávratný finančný príspevok z eurofondov. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja.

„V ostatnom období sme výrazne pohli s prípravou výstavby troch úsekov Moravskej cyklomagistrály, ktorá má na našom území 50 kilometrov. Máme ukončené verejné obstarávanie na zhotoviteľa 6,2 kilometra dlhého úseku medzi Baťovým kanálom a Holíčom. Rovnaký proces sme aktuálne odštartovali v prípade dvoch úsekov v celkovej dĺžke 10,9 kilometra medzi Brodským a slovensko-rakúskou hranicou pri Moravskom Svätom Jáne. Rátame s tým, že s výstavbou týchto úsekov začneme ešte v tomto roku,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič, podľa ktorého pôjde o zavŕšenie náročnej projektovej prípravy.

Trasa označená aj ako Eurovelo 13 povedie od ochrannej hrádze pri ceste medzi Moravským Svätým Jánom a rakúskym mestečkom Hohenau a končiť bude pri ceste II. triedy pri Brodskom na hranici s Českou republikou.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu