Trnavský samosprávny kraj revitalizuje sídliskový dvor Na hlinách


Dátum: 15.07.2022

Obrázok k aktualite Trnavský samosprávny kraj revitalizuje sídliskový dvor Na hlinách
Oživenie sídliskového priestoru známeho ako dvor za Kysucou prešlo do fázy realizácie. Na príprave projektu sa podieľali obyvatelia dotknutej lokality, ktorí v rámci participatívneho plánovania tvorili budúcu podobu dvora spolu s mestom. Výsledná podoba vnútrobloku by preto mala zodpovedať požiadavkam rezidentov a slúžiť im čo najlepšie. 
Vnutroblok-ZaKysucou_vizualizacia_01
Už na budúcu jar si budú môcť obyvatelia užiť upravené spevnené povrchy, nové chodníky, lavičky a zeleň, cvičebné prvky či detské ihrisko. Stavebné práce by mali trvať deväť mesiacov.
Vnutroblok-ZaKysucou_vizualizacia_02
Priestor s rozlohou 5 370 m2 bude rozdelený na viacero sektorov: ihrisko pre deti, fitness zónu a miesto na oddych s výhľadom na dvor.
 
Detské ihrisko bude členené do troch zón s hernými prvkami podľa veku. Multifunkčné ihrisko ponúkne exteriérové fitness prvky, streetbalové koše a bránky pre minifutbal. Súčasťou oddychovej zóny budú tieniace prvky a vodné prvky v podobe rozprašovačov a pitnej fontánky, ktoré v horúčavách ochladia vzduch a spríjemnia obyvateľom letný oddych uprostred zelene. Samozrejme, pribudnú aj nové stromy.  
 
Bezpečnosť v tejto lokalite zvýši nové verejné osvetlenie spolu s predprípravou na kamerový systém. 
Vnutroblok-ZaKysucou_vizualizacia_03
Mesto na projekt získalo z EÚ nenávratný finančný príspevok vo výške 518 461 eur. Projekt je pokračovaním zámeru mesta obnoviť všetky vnútrobloky v meste, pričom sa dbá na ekologické princípy a adaptáciu na zmenu klímy.

Skočiť na hlavné menu