Tri mestá v nitrianskom kraji získali peniaze z eurofondov na adaptáciu sídlisk na zmenu klímy


Dátum: 12.03.2018

Obrázok k aktualite Tri mestá v nitrianskom kraji získali peniaze z eurofondov na adaptáciu sídlisk na zmenu klímy

Tri mestá Nitrianskeho kraja - Šaľa, Vráble a Šahy - získali nenávratné finančné príspevky z eurofondov na projekty s cieľom adaptácie vnútroblokov na sídliskách na zmenu klímy.

Mesto Šahy zrekonštruuje s príspevkom z Integrovaného regionálneho operačného programu vo výške 411-tisíc eur vnútroblok sídliska Tabán. Investícia bude zahŕňať sanáciu existujúcich chodníkov a vybudovanie nových, doplní sa zeleň a trávnaté plochy a vnútroblok vybavia chýbajúcim mobiliárom a hernými prvkami pre deti, mládež a seniorov. Príspevok 142-tisíc eur získali Vráble na revitalizáciu priestoru medzi bytovkami na sídlisku Žitava. Vzniknú tu hracie prvky pre deti, priestor pre cvičenie aj loptové hry. Pribudnú trávnaté plochy, stromy, kríky a mobiliár ako lavičky a smetné koše.

Vyše 493-tisíc eur získalo mesto Šaľa na revitalizáciu priestorov v mestskej časti Veča. Projekt rieši vybudovanie troch moderných ihrísk, výsadbu novej zelene a mestský mobiliár. Na asfaltovej ploche na Cintorínskej ulici vznikne multifunkčné ihrisko, v jeho okolí bude živý plot. Súčasná asfaltová plocha na Slnečnej ulici ponúkne okrem lezeckej zostavy aj exteriérové fitnes zariadenia. Prostredie zatraktívni aj 12-metrová street art stena, ktorá vznikne popri asfaltovej ploche a zakryje výhľad na neatraktívnu výmenníkovú stanicu. Modernizáciou prejde aj neďaleké pieskovisko na Slnečnej ulici, kde pribudne drevený altánok s lavičkami a stolom aj hracie prvky.

Zdroj: SITA a.s


Skočiť na hlavné menu