TRENČÍN: Na modernizáciu Základnej školy Dlhé hony chcú využiť eurofondové financie


Dátum: 03.11.2023

Obrázok k aktualite TRENČÍN: Na modernizáciu Základnej školy Dlhé hony chcú využiť eurofondové financie

Trenčianski poslanci na rokovaní mestského zastupiteľstva odsúhlasili projektový zámer na modernizáciu Základnej školy Dlhé hony za približne 1,4 milióna eur. Ako informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová, radnica chce na realizáciu projektu využiť eurofondové financie z aktuálnej výzvy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a je pripravená aj na povinné osempercentné spolufinancovanie.

Súčasnú budovu kuchyne a jedálne rozšíria približne o 160 metrov štvorcových. „Novovybudovaný objekt bude slúžiť prevažne pre potreby budúcej kuchyne, jedáleň sa rozšíri do priestorov dnešnej kuchyne. Počíta sa aj s rekonštrukciou existujúcich priestorov skladov a jedálne a tiež s modernizáciou priestorového vybavenia kuchyne. V pláne je tiež zateplenie všetkých vonkajších konštrukcií," priblížila zámer Ságová.

Doplnila, že eurofondový projekt myslí aj na športový areál školy, kde žiaci zatiaľ využívajú multifunkčné ihrisko a 80-metrovú bežeckú dráhu. Radnica tu chce dobudovať bežecký ovál a volejbalové ihrisko.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu