TRENČÍN: Krajská samospráva tento rok opravila cesty za viac ako 15 miliónov eur


Dátum: 02.11.2021

Obrázok k aktualite TRENČÍN: Krajská samospráva tento rok opravila cesty za viac ako 15 miliónov eur

Trenčianskemu samosprávnemu kraju (TSK) sa v tomto roku podarilo opraviť 73 kilometrov ciest za viac ako 15 miliónov eur. Na rekonštrukciu 15 kilometrov ciest v Myjavskom a Novomestskom okrese pritom získala financie z prostriedkov Európskej únie. Informovala o tom Sláva Gajdošíková z tlačového oddelenia Úradu TSK.

Počas tohto roka opravila Správa ciest TSK 40 úsekov II. a III. triedy s celkovou dĺžkou viac ako 57 kilometrov. „Tento rok sme na zlepšenie cestnej infraštruktúry vyčlenili zo župného rozpočtu historicky najvyššiu sumu vo výške viac ako 7,4 milióna eur. Verím, že vynaložené prostriedky prispejú najmä k zvýšeniu bezpečnosti na našich cestách,“ poznamenal predseda TSK Jaroslav Baška.

Kraj opravoval cesty v Myjavskom okrese a okrese Nové Mesto nad Váhom v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A SK-CZ 2014-2020. „Obnova takmer 4,1 kilometra dlhého úseku vedúceho od Myjavy smerom k štátnej hranici a úseku medzi Zemianskym Podhradím a Novou Bošácou v dĺžke 4,4 kilometra stála viac ako 2,2 milióna eur.

V roku 2021 boli ukončené aj prvé dve etapy rekonštrukcie cesty II/516 Trenčianska Teplá – Dežerice za viac ako 4,6 milióna eur, v tomto prípade boli použité financie z Integrovaného regionálneho operačného programu," priblížila Gajdošíková. Doplnila, že pracujú stále aj na ceste II/581, pričom druhá etapa rekonštrukcie spojnice Myjavy a Nového Mesta nad Váhom bude ukončená v roku 2022.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu