Trenčiansky samosprávny kraj začal rekonštruovať úsek cesty II/581 Nové Mesto nad Váhom – Myjava


Dátum: 08.06.2021

Obrázok k aktualite Trenčiansky samosprávny kraj začal rekonštruovať úsek cesty II/581 Nové Mesto nad Váhom – Myjava
Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) oficiálne spustil práce na oprave cestnej komunikácie II/581 Nové Mesto nad Váhom – Myjava.

Kraj v minulom roku dokončil prvý zrekonštruovaný úsek tejto cesty v dĺžke 1,2 kilometra. "Išlo o kratší úsek za Bzincami pod Javorinou, financovaný z fondov Európskej únie (EÚ), ale bol mimoriadne náročný. Druhá etapa, ktorú sme spustili, vedie od Myjavy až po obec Hrašné a je v celkovej dĺžke viac ako 4,6 kilometra," uviedol predseda TSK Jaroslav Baška.

Ako doplnil, náklady na rekonštrukciu tohto úseku dosiahnu sumu 4,6 milióna eur. "Som rád, že aj na tento projekt získala samospráva finančné prostriedky z fondov EÚ a kraj sa bude na nákladoch podieľať iba vo výške piatich percent. Úsek je náročný, bude tu postavených množstvo mikropilótov, opravovať sa budú gravitačné steny, ako aj 20 priepustov. Zhotoviteľ, ktorým je spoločnosť Skanska SK, má na dokončenie prác 273 dní," doplnil predseda TSK.

"Veľká časť tejto frekventovanej cesty, ktorá spája Považie so Záhorím, ide cez našu obec. Bola vo veľmi zlom stave a odzrkadľovalo sa to aj na zvýšenej nehodovosti, keď sa tu stali viaceré smrteľné nehody. Komunikujeme pri rekonštrukcii s úradmi a snažíme sa, aby na ceste boli dobudované aj bezpečnostné prvky," doplnil starosta obce Hrašné Pavel Hučko.

Na pracovisku sa bude počas prác vyskytovať približne 30 pracovníkov. "Nebudeme robiť na jednom mieste, ale celá táto rekonštrukcia bude rozdelená na viac častí, na ktorých budeme postupne realizovať mikropilóty, ktoré budú v celkovej dĺžke 1440 metrov. Všetko sa bude realizovať v polovičnom profile, aby bola zabezpečená doprava," informoval za realizátora rekonštrukcie oblastný vedúci spoločnosti Marek Štancel.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu