Trenčianska radnica zrevitalizovala za 133.000 eur zeleň na Východnej ulici


Dátum: 25.10.2021

Obrázok k aktualite Trenčianska radnica zrevitalizovala za 133.000 eur zeleň na Východnej ulici
Trenčianska radnica zrevitalizovala pomocou prostriedkov z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Integrovaný regionálny operačný program priestor medzi Východnou ulicou a Lavičkovým potokom na najväčšom mestskom sídlisku Juh. Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, zarastený a odpadom znečistený priestor sa zmenil na nepoznanie. Mesto tam za takmer 133.000 eur zregenerovalo verejnú zeleň na ploche 21.914 štvorcových metrov.
zel
„O práce v teréne sa postarala domáca spoločnosť landart, ktorá uspela vo verejnom obstarávaní. Po tom, ako územie vyčistili a presvetlili, stromy ošetrili arboristickým rezom, vybudovali tu chodník z prírodných materiálov a vytvorili nové trávnaté plochy s rozlohou 17.271 štvorcových metrov,“ priblížila hovorkyňa.
zel1
Ako dodala, v zrevitalizovanom priestore pribudlo 25 nových ovocných stromov (hruška, jabloň, oskoruša, moruša, mišpuľa) a 25 ovocných kríkov (egreše, čierne ríbezle, arónia, zemolez).
zel2
„Od Východnej ulice je vytvorený vetrolam v podobe tisícky kusov hrabu obyčajného. Všetky práce sa diali s uplatnením ekologických princípov tvorby a ochrany zelene. Čoskoro v tomto území pribudne možnosť prírodného posedenia,“ uzavrela Ságová.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu