Topoľčany začalo s revitalizáciou vnútrobloku na ulici M. Benku


Dátum: 09.05.2023

Obrázok k aktualite Topoľčany začalo s revitalizáciou vnútrobloku na ulici M. Benku
Na ulici M. Benku v Topoľčanoch sa v týchto dňoch začali stavebné práce na rozsiahlej revitalizácii vnútrobloku. Ako informovala radnica, mesto na projekt získalo nenávratný finančný príspevok 691.653 eur z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Projekt počíta s vytvorením oddychovej zóny, ktorá bude rozdelená do viacerých častí. Vzniknú tu miesta na oddych, pribudnú vysadené záhony i aleja okrasných stromov. "Vybuduje sa tu tiež multifunkčné ihrisko, nové detské ihrisko, priestor na exteriérový šach, stolný tenis a ďalšie športové prvky. Doplníme lavičky, odpadkové koše, stojany na bicykle. Počas horúcich dní návštevníkov osvieži pitná fontánka a vodná hmla. Aby sa mohol priestor využívať aj po zotmení, zrekonštruujeme aj osvetlenie," uviedol mestský úrad.

Súčasťou prác bude aj rekonštrukcia existujúcich chodníkov, na ktorých sa asfalt vymení za dlažbu. Jednotlivé zóny budú spojené mlatovými chodníkmi. Poškodené spevnené plochy budú zhodnotené a doplnené zeleňou. "Prechod po chodníku bude s obmedzeniami možný aj počas stavebných prác. Existujúce funkčné hracie prvky budú premiestnené na iné miesto a zeleň, ktorá bude brániť prácam, bude presadená v rámci sídliska. Ukončenie prác je plánované do konca októbra," doplnila radnica.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu