Takto pokračuje výstavba cyklolávky Vysoká pri Morave – Marchegg


Dátum: 24.07.2021

Obrázok k aktualite Takto pokračuje výstavba cyklolávky Vysoká pri Morave – MarcheggBoli sme sa pozrieť, ako ide výstavba už druhého cyklomosta cez rieku Moravu. Práce sú momentálne prerušené z dôvodu záplav, ale stavba pokračuje podľa plánu a most vám bude slúžiť už budúcu jar.

Pozrite si aktuálne video zo stavby:Výstavba začala v apríli a po Cyklomoste Slobody to bude už druhá cyklolávka, ktorá nás prepojí s Rakúskom. Otvorí nám nové možnosti na turistiku v tejto krásnej a vzácnej oblasti. “V podstate zokruhujeme dva cyklomosty, čo bude ideálne na výlety. Okruh bude mať asi 21 kilometrov,” hovorí župan Juraj Droba.
cyklomost-vysoka-pri-morave-696x522

Stavebné práce sa realizujú prevažne na rakúskej strane z dôvodu ochrany slovenskej krajinnej oblasti Záhorie. Na druhom brehu sa už týčia piloty a nájazdová rampa. Na slovenskej strane boli vyvŕtané základy pre piloty a už je vidieť aj ich nadzemnú časť. Momentálne sú práce kvôli rozvodnenej Morave pozastavené, avšak výstavba pokračuje podľa plánu a cyklomost by mal byť prístupný už budúcu jar.

cyklo


Most cez rieku Morava prepojí medzinárodnú cyklotrasu železnej opony Eurovelo 13 s rakúskou cyklotrasou Kamp-Thaya-March. Dĺžka mosta bude 270 metrov a šírka 4 metre. Projekt realizujeme v spolupráci so Spolkovou krajinou Dolné Rakúsko v rámci Programu spolupráce INTERREG V-A Slovenská republika – Rakúsko.
cyklo1

Konštrukcia bude zavesená na oceľových pilieroch. Návrh mosta je realizovaný ako 5-poľová konštrukcia s rozpätím hlavného poľa 80 m a oboch predpolí 2×25 m. Maximálna výška pilierov je 17 metrov a po dokončení ostane minimálna plavebná výška 7 metrov.

cyklo2


Skočiť na hlavné menu