Svit bude rekonštruovať materskú školu, z eurofondov získal viac ako milión eur


Dátum: 25.05.2022

Obrázok k aktualite Svit bude rekonštruovať materskú školu, z eurofondov získal viac ako milión eur
Podtatranské mesto Svit nechá z eurofondov zrekonštruovať a rozšíriť priestory svojej materskej školy na Mierovej ulici. Na tento účel získala samospráva nenávratný finančný príspevok vo výške približne 1,2 milióna eur, spolufinancovanie mesta bude vo výške piatich percent. Informovala o tom na internetovej stránke Daniela Virostko z oddelenia komunikácie a PR mesta. Mesto sa podľa jej slov už dlhodobo pasovalo s problémom kapacity materskej školy, ale tiež nevyhovujúcim stavom tamojšej kuchyne.

Rozšírenie škôlky bude podľa samosprávy spočívať v prístavbe a nadstavbe. Vďaka tomu pribudnú tri nové triedy, nové interiérové vybavenie, rozšíri a zrekonštruuje sa kuchyňa aj zázemie, pribudnú prvky na hranie v exteriéri. Primátorka mesta Dáša Vojsovičová pripomenula, že príprava projektovej dokumentácie trvala štyri mesiace, žiadosť o nenávratný finančný príspevok v rámci výzvy podali vlani v auguste. Na posúdenie čakali deväť mesiacov. „Ďalším pozitívom je, že bolo už vydané aj stavebné a územné rozhodnutie,“ uviedla.

Mesto si podľa primátorky uvedomovalo potrebu rozšírenia škôlky. „Pôvodný projekt rekonštrukcie materskej školy na Ulici Kpt. Nálepku bol zrušený, pretože išlo o rozšírenie len pre 47 detí, bol cielený na deti z marginalizovaných skupín a navyše bol projekt bez kuchyne, čo by znamenalo dovoz stravy z iného stravovacieho zariadenia, lebo kuchyňa v škôlke na Mierovej ulici je už teraz na pokraji svojich limitov,“ vysvetlila primátorka. Pôvodný projekt by navyše mesto podľa jej slov zaťažil úverom vo výške 200-tisíc eur. Dodala, že mesto pritom bojuje s nákladmi na nutné opravy prestarlej budovy škôlky na Mierovej už teraz.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu