SVIDNÍK: V meste vzniká Agátový háj za približne 300-tisíc eur


Dátum: 30.07.2023

Obrázok k aktualite SVIDNÍK: V meste vzniká Agátový háj za približne 300-tisíc eur
V meste Svidník vzniká Agátový háj. Nový priestor oživí a obnoví park medzi bytovkami na uliciach Kutuzovova a Komenského. Na projekt obnovy celej oddychovej zóny, ktorá pozostáva z detského ihriska, chodníkov aj novej výsadby, získalo mesto dotáciu 288-tisíc eur. Spolufinancovanie samosprávy je vo výške päť percent. Zhotoviteľom prác je spoločnosť Dopravné staviteľstvo Bardejov, s.r.o Bardejov.

Ako informovala hovorkyňa mesta Svidník Kristína Tchirová, v parku osadia drevené lavičky z prírodného agátového dreva a parkové lavičky. Pribudne pozinkovaná oceľová nosná konštrukcia, parkové svietidla, hrazda z prírodného agátového dreva, pružinové hojdačky z dreva a vahadlová hojdačka z agátu. Chýbať nebude balančný mostík z dreva, trampolíny, lanová dráha, ale aj nová parková výsadba. „Celé územie bude obohatené o nové chodníky, verejné osvetlenie, stojisko pre kontajnery, stojany na koberce, sadové úpravy a výstavbu nového detského ihriska z agátového dreva,“ uviedla Tchirová.


Ako doplnila, práce sú rozdelené do troch fáz. Začali sa budovaním chodníkov, v druhej fáze do zóny pribudnú jednotlivé komponenty a v rámci tretej fázy sa uskutoční výsadba. „Práce by sme chceli ukončiť na jeseň,“ spresnila pre agentúru SITA hovorkyňa mesta.

Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu