SVIDNÍK: Kraj za takmer 1,2 milióna eur zmodernizoval cestu na hranici okresu


Dátum: 26.08.2022

Obrázok k aktualite SVIDNÍK: Kraj za takmer 1,2 milióna eur zmodernizoval cestu na hranici okresu

Prešovský samosprávny kraj (PSK) ukončil rekonštrukciu cesty 2. triedy na okresnej hranici Svidník v úseku medzi obcami Ďurďoš (okres Vranov n/Topľou) a Mičakovce (okres Svidník). Modernizáciou prešiel motoristicky vyťažený 1,65-kilometrový úsek, tri mosty a jeden cestný priepust. Ich opravy si vyžiadali celkovú investíciu takmer 1,2 milióna eur.

Ako informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová, cieľom projektu bolo zlepšenie dopravnej mobility v okrese Svidník. Kraj prostredníctvom Správy a údržby ciest PSK začal stavbu realizovať koncom mája minulého roku a práce v úseku ukončil v plánovanom augustovom termíne. „Dielo bolo financované z programu Integrovaného regionálneho operačného programu s päťpercentným spolufinancovaním kraja vo výške takmer 60-tisíc eur. Celkový náklad stavby predstavuje 1,19 miliónov eur. To je ďalší príklad dobre využitých európskych zdrojov, vďaka ktorým v Prešovskom samosprávnom kraji permanentne zlepšujeme kvalitu regionálnych ciest,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Cesta medzi Ďurďosom a Mičakovcami bola zväčša v nevyhovujúcom a z časti aj v havarijnom stave. Povrch vozovky bol značne narušený s nerovnosťami a prepadmi. „Rekonštrukcia tu bola nevyhnutá vzhľadom na fakt, aký dôležitý a motoristicky exponovaný je tento úsek s priamym prepojením miest Giraltovce a Hanušovce nad Topľou a prístupom k priemyselným parkom cez cesty prvej triedy i na základnú sieť transeurópskej dopravnej siete. Ľuďom dotknutých miest a obcí sme zabezpečili bezpečnejšie cestovanie, hladšie presuny a zlepšili sme aj podmienky prepravy pre návštevníkov rekreačnej oblasti Domaša,“ dodal Majerský.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu