SUPER BEZPEČNÝ POČÍTAČ V JEDNEJ KARTE


Dátum: 10.06.2024

OP II_Logo
Digitálna bezpečnosť patrí k najdôležitejším témam súčasnosti a je nevyhnutná nielen pre správne  fungovanie spoločnosti, ale aj nás. S riešením v kybernetickej ochrane prišla HiTech spoločnosť R-DAS, ktorá vyvinula inovatívny produkt OneCard - modernú platformu a systém pre najvyššie možné zabezpečenie najmä kritických a inovatívnych aplikácií.


OneCard má podobu NFC microSD smart pamäťovej karty, ktorá je na rozdiel od klasickej čipovej karty aktívna. Je to vlastne super bezpečný počítač s množstvom funkcionalít. Tieto vlastnosti predurčujú využitie OneCard v rôznych aplikáciách, systémoch, riešeniach, zariadeniach, a to v podobe nových služieb a produktov. Ide napríklad o prístupové systémy do fyzického aj virtuálneho priestoru (budovy, inteligentné domy, sociálne siete, mailové schránky, atď.), plnohodnotné platby, overenie identity (ePass, eID, e-podpis, e-government, e-health, dialničná známka), šifrovanie/kryptovanie, uloženie kľúčov, hesiel a mnohé iné.

OneCard sa ľahko vydáva, personalizuje a autorizuje. V prípade straty alebo krádeže sa ľahko nahradí novou. Jednoducho sa prenáša medzi mobilnými zariadeniami pri zachovaní plnej funkčnosti a je nezávislá od poskytovateľov služieb a  mobilných operátorov. Platforma vie implementovať takmer neobmedzené množstvo štandardných kariet od rôznych vydavateľov, prevádzkovateľov, operátorov, a to v rôznych aplikáciách súčasne.

Spoločnosť v projekte tiež optimalizuje a rozširuje vlastnosti technológie v snahe vytvoriť inovatívne produkty a služby v oblasti kybernetickej bezpečnosti.

Viac informácií nájdete na www.r-das.sk.

Prijímateľ NFP: : R-DAS, s. r. o.
Názov projektu: Prevratná NFC microSD Smart Card technológia pre vysoko bezpečnú digitálnu spoločnosť a ochranu jej súkromia
Miesto realizácie: Banská Bystrica
Prostriedky EÚ:  2 491 125 eur

3.1

4.1

6.1


11.1
Zdroj fotografii: R-DAS,s.r.o.

Skočiť na hlavné menu