Stupava: Na bezplatné pripojenie k wifi je v meste 10 prístupových bodov


Dátum: 27.07.2021

Obrázok k aktualite Stupava: Na bezplatné pripojenie k wifi je v meste 10 prístupových bodov
Pri bezplatnom pripojení k bezdrôtovej internetovej sieti možno v Stupave využívať desať prístupových bodov vybudovaných v rámci príspevku Európskej únie a projektu WiFi4EU. Samospráva o tom informuje na sociálnej sieti s upozornením, že pripojenie je automatické a čas pripojenia nie je limitovaný.

Jednotlivé hotspoty sú umiestnené na Námestí sv. Trojice, v autobusovej stanici, školskej športovej hale, na dopravnom ihrisku pri základnej škole, pri Obecnom dome Mást na Hviezdoslavovej ulici, v mestskom kultúrnom dome, mestskom úrade i centrálnej zóne na Hlavnej ulici. „V prípade záujmu o bezplatné pripojenie stačí zadať názov siete (SSID) WIFI4EU Stupava," dodáva samospráva.

Stupava bola jednou z 93 slovenských samospráv a 12 z Bratislavského samosprávneho kraja, ktoré uspeli hneď v prvej fáze schémy WiFi4EU na konci roka 2018. Samosprávy získali 15.000 eur na zaistenie technického vybavenia verejného internetu vo verejných priestoroch, ako sú parky, námestia, verejné budovy, knižnice, zdravotnícke zariadenia či múzeá.
 
Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu