Staré Mesto začína s prácami na tretej fáze cyklotrasy Blumentálska


Dátum: 16.04.2023

Obrázok k aktualite Staré Mesto začína s prácami na tretej fáze cyklotrasy Blumentálska
Bratislavské Staré Mesto začína s prácami na tretej fáze cyklotrasy Blumentálska. Ako informuje na sociálnej sieti starosta mestskej časti Matej Vagač, tretia časť rekonštrukcie upraví vzhľad Blumentálskej od križovatky s Bernolákovou po Legionársku. „Asfalt na chodníkoch nahrádzame dlažbou, spevnenie povrchov prinesú aj nové obrubníky," uviedol starosta s tým, že cieľom poslednej fázy rekonštrukcie je dokončiť zmeny v okolí a priniesť cyklistom a chodcom vyšší komfort aj osadením cyklonabíjacej stanice.
 
Veľkým prínosom bude podľa starostu dokončenie segregovanej obojsmernej cyklotrasy. Súčasťou finálnej etapy bude aj rekonštrukcie chodníka, kde vymenia starý asfaltový povrch za betónovú dlažbu. „Pri tom všetkom nezabúdame na zeleň, ktorá je dôležitou súčasťou finalizácie novej Blumentálskej," dodal starosta. Počas rekonštrukcie bude uzatvorený parkovací pás komunikácie z pravej strany, práce by mali trvať približne do začiatku júna.
 
Projekt je financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu, spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja a mestskou časťou Bratislava - Staré Mesto.
 
Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu