STARÁ ĽUBOVŇA: Najväčší vnútroblok čaká obnova za 650-tisíc eur, týka sa aj chodníkov


Dátum: 21.04.2021

Obrázok k aktualite STARÁ ĽUBOVŇA: Najväčší vnútroblok čaká obnova za 650-tisíc eur, týka sa aj chodníkov
Starej Ľubovni začnú na budúci týždeň s komplexnou obnovou najväčšieho vnútrobloku v meste za 650-tisíc eur. Pribudne tam viacero ihrísk, fitnes zóna či inovatívne prvky. V rámci projektu obnovia aj chodníky, ktoré sú v havarijnom stave. Vnútroblok na sídlisku Západ bol vybudovaný v 70. rokoch 20. storočia. Podľa primátora mesta Ľuboša Tomka je v zlom technickom stave a jeho rekonštrukcia už bola nevyhnutná. Rekonštrukčné práce by mali trvať približne štyri mesiace.

Väčšinu nákladov pokryje nenávratný finančný príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Napriek tomu, že projekt bol schválený ešte v roku 2018, s obnovou sa začína až teraz. Ako pre agentúru SITA vysvetlil primátor, dôvodom sú niekoľkoročné komplikácie s verejným obstarávaním. „Robili sme ho na trikrát. Pri poslednom z nich bolo vylúčených šesť z ôsmich uchádzačov,“ uviedol. Podľa jeho slov išlo o náročnú kontrolu procesu z hľadiska administratívy i času.

Počas rekonštrukčných prác komplexne obnovia chodníky. „Ich stav je havarijný. Ľudia sa už pýtali poslancov aj vedenia mesta, kedy sa do ich úpravy pustíme,“ vysvetlil Tomko. Pribudne tiež nová zeleň, detské ihriská, dopravné ihrisko, hokejbalové ihrisko či multifunkčné ihrisko. Chýbať nebude ani výbeh pre psy, rampa pre imobilných, prístrešok na kontajnery a fitnes zóna. Celý projekt pritom počíta aj s inovatívnymi prvkami. Jedným z nich bude zberná nádrž, ktorá bude slúžiť aj na zavlažovanie zelene vnútrobloku. Ďalším bude chodníková fontána. Vytvoria tu tiež spoločenskú zóna pre stretnutia rodín s deťmi.

Zdroj: TASR


Skočiť na hlavné menu