STARÁ ĽUBOVŇA chce nechať zrekonštruovať ďalší vnútroblok za viac ako 700-tisíc eur


Dátum: 01.04.2022

Obrázok k aktualite STARÁ ĽUBOVŇA chce nechať zrekonštruovať ďalší vnútroblok za viac ako 700-tisíc eur

Mesto Stará Ľubovňa by chcelo zrekonštruovať vnútroblok pri obchodnom dome Družba. Ako pre agentúru SITA uviedol primátor mesta Ľuboš Tomko, celkové oprávnené výdavky na tento projekt sú viac ako 725-tisíc eur, pričom samospráva už podala žiadosť o nenávratný finančný príspevok. Ten predstavuje približne 689-tisíc eur. Ak by mesto uspelo, komplexnú obnovu vnútrobloku by dofinancovalo čiastkou 36-tisíc eur.

Projekt rieši plochu s rozlohou 11-tisíc metrov štvorcových. Podľa Tomka ide o vnútroblok, ktorý je v najhoršom technickom stave, má takmer 50 rokov. V rámci obnovy sa počíta s rekonštrukciou chodníkov a schodísk, petangovým, detským a workoutovým ihriskom, ale aj miestom pre stolný tenis. Pribudnúť by mala aj komunitná a dažďová záhrada, predzáhradky, zrevitalizujú aj zeleň. Okrem toho nechá mesto zrekonštruovať spevnené plochy, vybudovať prístrešky na komunálny odpad so zelenou strechou a hľadisko.

V meste na sídlisku Západ má byť v prvej polovici tohto roka ukončená aj rekonštrukcia najväčšieho vnútrobloku, ktorá bola počas zimných mesiacov prerušená. Väčšinu nákladov v tomto prípade pokrýva nenávratný finančný príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. „Čakáme na lepšie počasie. Aj keď tu už bolo teplejšie, ešte sa topil sneh. Predpokladáme, že s prácami sa začne po aktuálnom ochladení. Zhotoviteľ nám deklaruje termín, ktorým je máj,“ vysvetlil primátor. Obnova tohto vnútrobloku však bude stáť mesto o niečo viac, než sa predpokladalo. Celková hodnota zákazky stanovená po verejnom obstarávaní na takmer 460-tisíc eur bez DPH bola navýšená na pol milióna eur. Dôvodom sú niektoré práce navyše. Rovnako sa predĺžila aj výstavba z pôvodných šiestich mesiacov na dvanásť.

 

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu