Spolu s projektom Hodnota za peniaze zvýšime efektivitu v informatizácii


Dátum: 26.07.2016

Obrázok k aktualite Spolu s projektom Hodnota za peniaze zvýšime efektivitu v informatizácii
Zreformované pravidlá, nanovo nastavené procesy a posilnené inštitúcie – to všetko podporí prijímanie dobrých rozhodnutí vo verejnom záujme a významne zvýši hodnotu za peniaze v slovenskom verejnom sektore. Vláda si to sľubuje od projektu Hodnota za peniaze, ku ktorému sa zaviazala v Programovom vyhlásení vlády.
 
Do projektu Hodnota za peniaze sa zapojil aj novovzniknutý Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu na čele s Petrom Pellegrinim. „Oblasti informatizácie, kde existuje najväčší priestor na zlepšenie efektívnosti, dobre poznáme. Stanovili sme si preto ciele na postupné zvyšovanie kvality tak, aby občania mali za svoje peniaze čo najväčší osoh a aby služby dosahovali čo najvyššiu možnú úroveň,“ povedal P.Pellegrini.
 
Medzi tieto ciele patrí napríklad zmena dizajnu portálu Slovensko.sk. Pripravuje sa dizajn manuál, ktorý odstráni odlišnosť jednotlivých podstránok rezortov a zabezpečí ich lepšiu prehľadnosť. V pláne je aj konsolidácia hardvéru a telekomunikačných služieb. Štátna správa totiž momentálne nemá spoločné kontrakty na telefonické, mobilné ani dátové služby, čo predražuje ich využívanie. Taktiež si dnes každá inštitúcia obstaráva sama aj výpočtovú techniku. Úrad si tiež kladie za cieľ zvýšiť penetráciu elektronických občianskych preukazov, ako aj započať prípravy pre plán migrácie jednoduchých služieb do vládneho cloudu.
 
„Spolu s Ministerstvom financií vytvoríme záverečnú správu, v ktorej zhodnotíme významné investície. Navrhneme tiež zlepšenia v spôsobe merania a komunikácie dosahovania cieľov v informatizácii,“ uzatvára Pellegrini.

ZDROJ: www.vicepremier.gov.sk

Skočiť na hlavné menu