SPIŠSKÁ STARÁ VES: V meste zriadia denný stacionár za takmer pol milióna eur


Dátum: 07.10.2022

Obrázok k aktualite SPIŠSKÁ STARÁ VES: V meste zriadia denný stacionár za takmer pol milióna eur

Mesto Spišská Stará Ves na Zamagurí zriadi denný stacionár. Jednému z najmenších miest na Slovensku sa podarilo získať na projekt nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu vo výške viac ako 425-tisíc eur. Ako ďalej informovala samospráva na svojej internetovej stránke, jeho spolufinancovanie bude vo výške piatich percent, čo predstavuje viac ako 22-tisíc eur.

Potreba zriadenia takéhoto typu v Spišskej Starej Vsi sa podľa radnice ukazuje ako veľmi aktuálna. „V súčasnej dobe sú seniori aktívni, nechcú sedieť doma, ale taktiež mnohí z nich nechcú byť umiestnení v zariadení pre seniorov natrvalo, napriek tomu, že potrebujú pomoc inej fyzickej osoby pri bežných úkonoch sebaobsluhy,“ uviedlo mesto.

Denný stacionár dáva klientom priestor na rôzne typy činností a aktivít. Ide napríklad o psychosociálnu rehabilitáciu, ergoterapeutické činnosti, aktivizačné programy, skupinové kondičné cvičenia, ale poskytuje aj priestory pre odpočinok, dohľad nad užívaním liekov, hygienický dohľad, či stravovanie. Okrem toho môžu jeho klienti a ich rodiny napríklad využívať aj inštitucionálne a sociálne poradenstvo.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu